دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ ارديبهشت
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد با حضور نماينده ولي فقيه در استان مازندران
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد با حضور نماينده ولي فقيه در استان مازندران
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد با حضور نماينده ولي فقيه در استان مازندران
به گزارش روابط عمومي، جلسه هم انديشي اساتيد دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در تاريخ 1400/1/31 با حضور حضرت آيت الله محمدي لائيني نماينده ولي فقيه در استان مازندران و امام جمعه ساري با عنوان ظرفيت هاي ماه مبارك رمضان براي خودسازي برگزار شد.
 در ابتداي جلسه رياست دانشگاه؛ دكتر واثقي اميري و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر حسيني ضمن تبريك حلول ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات از حضرت آيت الله محمدي لائيني به خاطر قبول دعوت تقدير و تشكر كردند و در ادامه آيت الله لائيني ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات و ابراز خرسندي از حضور در جمع فرهيختگان، به تبيين ظرفيت هاي ماه مبارك رمضان براي خودسازي پرداختند و فرمودند: در شريعت همچون طبيعت ظرفيت‌ها و فرصت‌هايي نهفته است؛ از جمله آنها ماه مبارك رمضان است كه ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي فراواني در اين ماه موجود است. پيش شرط استفاده از ظرفيت ها و فرصت ها، آگاهي از آنهاست و لذا بايد معرفت خودمان را نسبت به فضائل ماه مبارك رمضان افزايش بدهيم.
 ايشان 7 فرصت و ظرفيت را براي ماه مبارك رمضان برشمردند:
 اولين ظرفيت، خود ماه مبارك رمضان است. پيامبر اعظم(ص) در خطبه شعبانيه نكات فراواني را مطرح كرده‌اند و فرمودند ماه رمضان، ماه رحمت و مغفرت است.
 دومين ظرفيت موجود در ماه رمضان روزه است. از نظر جسمي روزه مفيد براي صحت و سلامتي است و از نظر روحي، روزه انسان را فرشته خو مي كند. روزه انسان را به تقوا مي‌رساند و تقوا انسان را از گناه باز مي‌دارد و بصيرت سياسي و اجتماعي پيدا مي‌كند. با روزه انسان به ياد روز قيامت مي افتد. به ياد گرسنگي و تشنگي فقرا مي افتد. به ياد سختي هاي گذشته خودش مي افتد. به ياد گرسنگي و تشنگي احتمالي آينده مي‌افتد.
سومين ظرفيت، نزول قرآن است. قرآن در ماه مبارك رمضان نازل شده است. قرآن يعني همه خوبي‌ها و بيش از ماه‌هاي ديگر بايد با آن مانوس باشيم.
 چهارمين ظرفيت، نزول فرشتگان است كه بسيار در زندگي انسان نقش دارند كه در شب قدر نازل مي شوند.
 پنجمين ظرفيت، ارتباط با حجت خداست. فرشتگان در شب قدر بر حجت خدا نازل مي شوند و ما بايد بيشتر با ولي خدا در ارتباط باشيم.
ششمين ظرفيت، تقدير اعمال در اين ماه است. قضا و قدر در اين ماه رقم مي‌خورد.
هفتمين فرصت، دعاست كه در روايات ما آمده دعا مخ عبادت است.
تاریخ:
11:43 - 1400/02/02
تعداد بازدید:
165
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal