متاسفانه در مرورگر شما جاوا اسکریپت غیرفعال است برای مشاهده درست صفحه جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال نمایید.
از این لینک می توانید نحوه فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگر خود را ببینید.
1399/10/23

شيوه‌نامه برگزاري امتحانات نيمسال 991

دانشجوي گرامي

به استحضار ميرساند كه امتحانات پايان نيم­سال جاري به شيوه غيرحضوري از روز پنجشنبه مورخ 02/11/99 شروع خواهد شد. به‌منظور برگزاري امتحانات پايان نيم­سال به‌صورت مناسب، شيوهنامه زير تدوين شده است. خواهشمند است با رعايت موارد ذكر شده، در برگزاري هر چه‌بهتر امتحان، همكاري لازم را داشته باشيد.

الف: ميثاقنامه اخلاقي و آداب شركت در امتحان به صورت غيرحضوري

دانشجوي گرامي، به‌منظور رعايت عدالت و ارزيابي درست از فعاليتهاي آموزشي شما، خواهشمند است موارد زير را در برگزاري امتحان مدنظر قرار دهيد.

-         عدم انتشار يا ارسال سؤالات يا پاسخ‌نامه آزمون به دانشجو يا فردي ديگر  تحت هر عنواني

-         عدم دريافت كمك از افراد ديگر در حين برگزاري آزمون

-         كپي‌برداري و استفاده از سؤالات يا پاسخ‌نامه در گروه‌ها و شبكه­هاي اجتماعي

-         عدم انتشار هرگونه مطلب، سؤال، نظر و يا راهنمايي در خصوص سؤالات آزمون در گروه‌هاي ايميلي و شبكههاي اجتماعي

-         استفاده چند نفر از يك آدرس مشابه )IP(

-         ورود هم‌زمان دانشجو از دو دستگاه جداگانه

-         قطع عمدي آزمون‌هاي برخط

-         عدم استفاده از جستجوي اينترنتي و ابزارهاي كمكي به‌غيراز مواردي كه به‌صورت صريح توسط استاد مجاز اعلام شده است

-         ايجاد حس اعتماد در استاد درس در خصوص پاسخنامه دريافتي با رعايت امانت.

  خواهشمند است با رعايت شان و شئونات لازمه دانشجويي، در جلسات غيرحضوري امتحان و ايجاد حس اعتماد در اساتيد درس، در ايجاد يك فضاي سالم براي برگزاري امتحان مشاركت داشته باشيد.

 

ب: خواهشمند است به‌منظور برگزاري هر چه‌بهتر امتحان به‌صورت غيرحضوري، موارد زير را مدنظر قرار دهيد.

1-     امتحانات پايان ترم در نيم­سال اول سال تحصيلي 1400-1399 صرفاً به شيوه غيرحضوري (مجازي) برگزار خواهد شد.

2-     برگزاري امتحان پايان نيم­سال براي كليه دروس نظري و بخش نظري دروس نظري - عملي در تمامي مقاطع تحصيلي از طريق سامانه سميا (http://class.nit.ac.ir/) انجام خواهد گرفت.

3-     زمان و روز برگزاري امتحان پايان نيم­سال، دقيقاً بر اساس برنامهريزي صورت‌گرفته در سيستم گلستان خواهد بود. لطفاً قبل از برگزاري امتحان از روز و ساعت دقيق برگزاري آزمون از طريق سامانه گلستان مطمئن شويد.

4-     دسترسي به سؤالات تنها از بخش آزمون درس مربوطه در سامانه سميا امكانپذير است.

5-     بر اساس مقررات آموزشي، استاد هر درس مرجع اصلي ارزشيابي دانشجويان در همان درس است.

6-      مطابق با قوانين آموزشي، عدم شركت دانشجو در جلسه امتحان پايان نيم­سال به منزله غيبت تلقي خواهد شد. حضور دانشجو در جلسه امتحان پايان نيم­سال الزامي است.

7-     حداقل 72 ساعت قبل از شروع امتحانات، با نام كاربري خود وارد سامانه سميا شويد و از صحت نام كاربري، رمز عبور و دروس اخذشده در اين نيم­سال در قسمت فضاي كاربري سامانه مطمئن شويد.

8-     در هنگام اتصال به سامانه سميا لطفاً فيلترشكن و آنتي‌ويروس قطع گردند.

9-     بارگذاري يا ارسال پاسخنامه امتحان تشريحي از طريق سامانه سميا و در صورت بروز مشكل در بارگذاري از طريق سامانه سميا، با سيستم جايگزين مشخص شده توسط استاد درس كه بر روي برگه امتحاني قيد شده است، امكانپذير است.

10- دانشجويان ميبايست پاسخ سؤالات را با خودكار مشكي و بر روي كاغذ سفيد نگارش نمايند. براي كاهش حجم تصاوير پاسخنامهها ميتوانيد از نرمافزارهاي CAM Scanner و Mobile Doc براي تبديل فايلها به فرمت PDF و كاهش حجم فايل بهره بگيريد.

11- به دانشجويان اكيداً توصيه ميگردد كه حتماً نام، نامخانوادگي، شماره دانشجويي، نام استاد، عنوان درس،  و شماره تماس خود را بر روي تمامي صفحات پاسخ­نامه ذكر نمايند.

12- حتماً 10 دقيقه قبل از شروع امتحان، در سامانه سميا حاضر باشيد.

13- به حداكثر زمان مجاز مشخص شده در برگه امتحاني دقت داشته باشيد. حتماً توجه داشته باشيد كه اين زمان، شامل زمانهاي بارگيري سؤالات، پاسخدهي به سؤالات و زمان بارگذاري پاسخنامه است. سامانه سميا پس از مهلت زمان اعلام شده، به­صورت خودكار امكان ارسال پاسخنامه را از دانشجو سلب مينمايد؛ لذا لازم است حداقل ده دقيقه قبل از اتمام زمان امتحان كه توسط سامانه سميا مشخص ميگردد نسبت به ارسال پاسخنامه اقدام نماييد.

14- حتماً در ارسال با كيفيت و خوانا بودن پاسخنامه نهايت دقت را داشته باشيد. مسئوليت كيفيت پاسخنامه ارسالي به طور كامل بر عهده دانشجو است.

15- يك بايگاني از پاسخنامه ارسالي را نزد خود نگه داريد، تا در صورت بروز مشكل مجدداً براي استاد درس فرستاده شود.

16- ليست دانشجويان گروه درسي در سامانه گلستان به‌روزرساني شده و تمامي درخواستهاي حذف دروس يا حذف نيم­سال مورد بررسي قرار گرفته است. ملاك حضور دانشجو در امتحان، ليست به‌روز شده گروه درسي در سيستم گلستان است و سامانه سميا ملاك نميباشد.

17- تا حد امكان از كافينتها براي شركت در امتحان امتناع گردد، چرا كه نرمافزارهاي لازم براي حضور در امتحان در آنها مهيا نبوده و مكان مناسبي براي برگزاري امتحان نمي‌باشند.

18- به‌منظور كاهش بار ترافيكي شبكه و سامانه سميا، مقرر شد كه امتحانهاي دانشكدههاي مهندسي مكانيك، مهندسي عمران، مهندسي برق و كامپيوتر در ساعت 8 و  14 و امتحانهاي دانشكدههاي مهندسي شيمي، مهندسي مواد و صنايع و علوم پايه در ساعت 8:30  و 14:30 شروع گردد.

19- امتحان دروس معارف در ساعت‌هاي 8:30، 10، 13:30 و 15 روز پنجشنبه 2 بهمن برگزار خواهد شد. همچنين تمامي امتحانات دروس عمومي در روزهاي 5، 12 و 13 بهمن ساعت 11 صبح (به غير از امتحان درس فارسي كه در دو نوبت 11 و 11:30 مي‌باشند) برگزار خواهند شد. براي جلوگيري از بروز هرگونه اشتباه، روز و ساعت برگزاري كليه امتحانات خود را صرفاً از سامانه گلستان استخراج و بر اساس آن برنامه‌ريزي نماييد.

20- دانشجويان فارغالتحصيلي كه داراي دو امتحان در يك نوبت هستند، لازم است جهت شركت در امتحانهاي اين دروس با استاد درس و معاون آموزشي دانشكده هماهنگي نمايند تا غيبت امتحاني براي آن­ها منظور نشود.

21- حتماً فايل‌هاي آموزشي تهيه شده در مورد شركت در آزمون از طريق سامانه سميا (قسمت راهنماي دانشجويان در آدرس https://lms6.nit.ac.ir/cms/-400 )  را قبل از شروع امتحانات مطالعه نماييد.

22- براي شركت در آزمون‌ها لازم است:

‌أ-       قبل از شروع امتحان، برگه مناسب براي نوشتن پاسخ سؤالات را براي هر آزمون آماده نماييد. توصيه ميشود از سربرگ امتحاني آماده شده براي پاسخ‌دادن به سؤالات استفاده گردد. نمونه پاسخ‌نامه امتحاني ضميمه اطلاعيه حاضر گرديده و بهتر است از قبل به تعداد كافي براي برگزاري كليه آزمون­ها پرينت تهيه نماييد تا در زمان برگزاري امتحان دغدغه تهيه پاسخ­نامه وجود نداشته باشد.

‌ب-   بعد از نوشتن پاسخ سؤالات در برگه آزمون، ترجيحاً آن را توسط اسكنر يا تلفن همراه ذخيره نماييد. اگر از طريق تلفن همراه از برگه‌هاي پاسخ خود عكس يا PDF تهيه نموده‌ايد، بايد آن را به كامپيوتر منتقل نموده تا قابل بارگذاري در سامانه سميا باشد.

‌ج-     حجم هر فايل بارگذاري شده مرتبط با پاسخ سؤالات نمي‌تواند بيشتر از 10 مگابايت باشد.

‌د-      توصيه ميگردد كه پاسخ هر سؤال به‌صورت مجزا در صفحه يا صفحات جداگانه (با ذكر مشخصات خود در تمامي برگهها) تهيه و در سامانه سميا بارگذاري گردد.

‌ه-       توصيه ميگردد از شماره دانشجويي خود براي نام­گذاري فايل استفاده و درصورتي‌كه بيش از يك فايل بارگذاري مي­نماييد مي­توانيد با شماره‌هاي متوالي 1، 2 و الي آخر بعد از شماره دانشجويي استفاده نماييد تا مشكلي در باز شدن فايل توسط استاد رخ ندهد.

‌و-       حتماً 10 دقيقه انتهايي آزمونهاي تشريحي را به ذخيرهسازي و بارگذاري پاسخ‌نامه اختصاص دهيد تا بتوانيد بدون دغدغه در زمان تعيين‌شده جوابهاي خود را بارگذاري نموده و آن را ارسال نماييد. چرا كه پس از زمان اعلام شده به طور خودكار سامانه سميا امكان بارگذاري پاسخنامه را از كاربر سلب خواهد نمود. يادآوري ميگردد كه در زمان ارسال پاسخ­نامه ممكن است ترافيك بر روي سامانه سميا زياد باشد و ارسال پاسخ‌نامه ممكن است با كندي صورت پذيرد.

23- براي شركت در امتحان به نرمافزار Adobe Connect و Flash Player نيازي نيست.

24- به‌منظور افزايش سلامت برگزاري امتحان و درستي آن، استاد درس ممكن است صلاح بداند كه از شما يك فايل تصويري يا صوتي در خصوص پاسخ­نامه، يا تماس تلفني و يا تماس برخط درخواست نمايد. لذا لازم است دراين‌خصوص آمادگي لازم را داشته باشيد.

25- طوري برنامه‌ريزي نماييد كه در روز امتحان اينترنت مناسب، كامپيوتر و نيز در صورت امكان گوشي همراه هوشمند در اختيار شما باشد تا برگزاري امتحان با اطمينان و بدون دغدغه براي شما برگزار گردد.

26- رعايت شأن و شئونات دانشجويي در برگزاري امتحان الزامي بوده و عواقب عدم رعايت آن به عهده دانشجو خواهد بود.

27- براي رفع اشكالات فني سامانه سميا پيشآمده در حين برگزاري امتحان با شمارههاي زير تماس بگيريد:

-         مهندس اسفندياري: 35501005-011

-         مهندس ربيعي: 35501170-011

-         مهندس خطائيان: 35501215-011

-         مهندس بشارت: 35501223-011

28- علاوه بر اينكه ميتوانيد با استاد درس براي رفع اشكالات پيشآمده در حين برگزاري امتحان نظير دريافت سؤالات با راههاي مشخص شده توسط استاد درس كه در برگه امتحاني ذكر شدهاند، تماس بگيريد، امكان برقراري تماس تلفني با شمارههاي ذيل مربوط به مسئولين برگزاري امتحانات در دانشكده به شرح ذيل نيز فراهم مي­باشد:

رديف

دانشكده

شماره تماس مسئول برگزاري امتحان

شماره تماس كارشناس آموزش

1

مهندسي برق و كامپيوتر

011-35501405

011-35501406

2

مهندسي مكانيك

011-35501300

011-35501301

3

مهندسي عمران

011-35501505

011-35501560

4

مهندسي شيمي

011-35501605

011-35501600

5

مهندسي مواد و صنايع

011-35501805

011-35501805

6

دانشكده علوم پايه

011-35501705

011-32334203

7

گروه معارف

011-35501901

011-35501901

8

پرديس بينالملل

011-35501034

011-35501074

 

راهنماي تصويري شركت در آزمون تشريحي از طريق سامانه سميا

 

حوزه معاونت آموزشي
سلامت باشيد
تعداد بازدید: 1571

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by
Powered by DorsaPortal