متاسفانه در مرورگر شما جاوا اسکریپت غیرفعال است برای مشاهده درست صفحه جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال نمایید.
از این لینک می توانید نحوه فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگر خود را ببینید.
اطلاعيه شماره 1 نيمسال 991: شيوه‌نامه برگزاري كلاس‌هاي نيمسال 991 براي كليه مقاطع تحصيلي
اطلاعيه شماره 1 نيمسال 991: شيوه‌نامه برگزاري كلاس‌هاي نيمسال 991 براي كليه مقاطع تحصيلي
اطلاعيه شماره 1 نيمسال 991: شيوه‌نامه برگزاري كلاس‌هاي نيمسال 991 براي كليه مقاطع تحصيلي

شيوه‌نامه برگزاري كلاس‌هاي  نيمسال 991  براي كليه مقاطع تحصيلي

پيرو مصوبات شوراي آموزشي و تحصيلات تكميلي، شيوه‌ي برگزاري كلاس‌هاي نيمسال 991 براي دانشجويان جاري، به صورت زير خواهد بود.

1-     شيوه برگزاري كلاس‌هاي نيمسال

ارائه كليه دروس نظري و بخش نظري دروس نظري- علمي بصورت غيرحضوري و تركيب برخط و برون خط از طريق سامانه مديريت يادگيري الكترونيكي (سميا) خواهد بود. همچنين برخي دروس عملي كه به تاييد شوراي آموزشي دانشگاه برسد، مي‌توانند با توجه به تصميمات گرفته شده برگزار گردند.

 

2-    زمان تشكيل كلاس

زمان تشكيل كلاس‌هاي نيمسال 991 دقيقا بر اساس روز و ساعت اعلام شده در سايت گلستان خواهد بود.

 

3-   ارزشيابي مستمر دانشجويان

شيوه ارزيابي دانشجويان در دروس نظري در نيسمال 991 بر اساس ارزشيابي مستمر و بر اساس؛ تكاليف و تمرين‌هاي درسي، پروژه‌هاي درسي مرتبط، ساير ارزشيابي‌ها با توجه به نوع و ماهيت درس، كوئيزهاي بين‌ترم، حضوروغياب، پرسش‌ها و آزمون‌هاي شفاهي، آزمون‌هاي ميان‌ترم و آزمون پايان‌ترم خواهد بود. سهم نمره آزمون پايان نيمسال 5 نمره خواهد بود.

 

4-    حضور و غياب دانشجويان در كلاس‌هاي برخط

حضور دانشجويان در كلاس‌هاي برخط الزامي بوده و در ارزشيابي مستمر دانشجويان تاثيرگذار خواهد بود. حداكثر تعداد غيبت‌هاي مجاز در هر درس،  جلسات برخط مي‌باشد. حضور و غياب دانشجويان به صورت خودكار از طريق سامانه سميا قابل انجام است. بنابراين ضروري است به منظور جلوگيري از مشكلات آموزشي، در كلاس‌هاي برخط تشكيل شده در سامانه سميا حضور داشته باشيد.

 

5-    ضبط كلاس

قابليت ضبط خودكار كلاس‌هاي مجازي برخط در سامانه سميا فراهم شده است، با اين وجود فايل‌هاي ضبط شده در سامانه فقط قابليت مشاهده داشته و استاد و دانشجو نمي‌تواند آن‌ها را دانلود نمايد. دراختيار داشتن محتواي درسي كلاس برخط از طريق نرم‌افزار مناسبي نظير SnagIt قابل انجام بوده و يا از استاد درس درخواست نماييد تا محتواي درسي ضبط شده كلاس درسي را در اختيار شما قرار دهد.

 

6-    رفع اشكال و ساعت حضور استاد درس

با توجه به حضور اساتيد در دانشكده و اختصاص بخشي از ساعات حضور جهت مشاوره، دانشجويان مي‌توانند با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي به منظور رفع اشكال درسي، مشاوره آموزشي، پيگيري امور پايان‌نامه، رساله و ديگر مواردبا استاد راهنماي آموزشي كارشناسي يا استاد راهنماي پايان‌نامه يا رساله  مراجعه حضوري داشته باشد. برنامه حضور استاد در صفحه شخصي اساتيد در تارنماي دانشگاه (ostad.nit.ac.ir)، يا در گروه‌هاي مجازي تشكيل شده توسط استاد درس اعلام خواهد شد.

 

7-    دسترسي به مستندات دروس

اولويت اصلي در دسترسي به مستندات دروس بر اساس كلاس برخط برگزار شده در سامانه سميا (class.nit.ac.ir) خواهد بود. همچنين در صورت صلاحديد استاد، مستندات دروس در صفحه شخصي اساتيد در تارنماي دانشگاه (ostad.nit.ac.ir)، قسمت ftp دانشگاه (ftp://doc.nit.ac.ir) ، گروه‌هاي مجازي تشكيل شده توسط استاد درس نظير واتس آپ، بارگذاري شده و در اختيار دانشجويان قرار خواهد گرفت.

 

8-   نحوه برگزاي دروس عملي، آزمايشگاهي و كارگاهي

در صورت صدور مجوز لازم از ستاد ملي مبارزه با كرونا مبني بر برگزاري كلاس‌ها به صورت حضوري، اطلاع‌رساني مناسب جهت زمان و نحوه برگزاري اين دروس صورت خواهد گرفت.

 

9-    نحوه برگزاري دروس نقشه‌كشي و رسم فني

شيوه برگزاري دروس نقشه‌كشي مشابه دروس نظري است. بنابراين مستندات و فايل‌هاي مربوطه مطابق با روش‌هاي ذكر شده در بند 1 در اختيار دانشجويان قرار خواهد گرفت. دانشجويان نيز مكلف به تحويل تمرينات مشخص شده به استاد درس هستند.

 

10-  زمان تشكيل كلاس‌هاي تحصيلات تكميلي

زمان تشكيل كلاس هاي تحصيلات تكميلي دانشجويان جاري بعد از ثبت نام دانشجويان جديد الورود و در اواخر مهرماه خواهد بود. اطلاع رساني دقيق تر متعاقبا اعلام خواهد شد.

11-  ساير موارد

ساير موارد آموزشي نظير معرفي به استاد، حذف درس، حذف نيسمال، مشروطي و بقيه موارد آموزشي مطابق با آئين‌نامه‌هاي آموزشي مقاطع كارشناسي و تحصيلات تكميلي خواهد بود.

 

تذكر: از تمامي دانشجويان درخواست مي‌شود:

§        به منظور امكان ايجاد ارتباط استاد درس با شما و نيز جهت دريافت اطلاعيه‌هاي دانشگاه  مشخصات تماس خود را در سامانه گلستان بروزرساني نماييد. بدين منظور لازم است به شيوه زير عمل شود:

اصلاح اطلاعات تماس دانشجويان: از مسير آموزش - دانشجو - مشخصات دانشجو - تكميل و تاييد اطلاعات شخصي دانشجو (پردازش 10190)

بعد از ثبت مشخصات تلفن و ايميل در كادرهاي مشخص شده، در انتهاي فرم، گزينه "اطلاعات فوق مورد تاييد اينجانب مي‌باشد" را "بلي" و سپس دكمه اعمال تغييرات را بزنيد. (همه مشخصات تلفن ثابت و همراه و ايميل ثبت و سپس اعمال تغييرات انجام شود)

§        فايل‌هاي آموزشي جهت حضور در سامانه سميا در آدرس كانال زير و ابتداي سامانه سميا در دسترس مي‌باشد.

§         https://t.me/NITMoavenatAmozeshi

§        آدرس كانال‌هاي اطلاع‌رساني در پيام‌رسان‌هاي مختلف به صورت زير است

آدرس كانال هاي اطلاع رساني در پيام رسان ها فصاي مجازي:

@NITMoavenatAmozeshi

 

با آرزوي سلامتي براي شما

حوزه معاونت آموزشي

تاریخ:
13:43 - 1399/06/12
تعداد بازدید:
4233
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by
Powered by DorsaPortal