دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲ تير
مراسم گراميداشت روز ملي ارتباطات و روابط عمومي برگزار شد
مراسم گراميداشت روز ملي ارتباطات و روابط عمومي برگزار شد
مراسم گراميداشت روز ملي ارتباطات و روابط عمومي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي، به مناسبت گراميداشت 27 ارديبهشت؛ روز ملي ارتباطات و روابط عمومي، مراسمي با حضور رييس دانشگاه، قائم مقام رييس، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و معاون ايشان و كاركنان حوزه روابط عمومي در سالن جلسات دفتر رياست دانشگاه برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه احمد گلچوب فيروزجايي مدير روابط عمومي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با عرض خيرمقدم و قدرداني از حضور مسئولين، به نقش و جايگاه روابط عمومي اشاره كرد و گفت: در دنياي امروز با گسترش فناوري‌هاي نوين و به خصوص در شرايط فعلي كه ويروس كرونا جهان را در نورديد، اطلاع رساني و ارتباطات در فضاي مجازي و تمامي بخش‌هاي زندگي حرف اول را مي‌زند و معرفي درست و دقيق سازمان‌ها موجب جهت‌دهي درست به زندگي ارباب رجوع و همچنين پيشرفت و تعالي مجموعه مي‌گردد كه فعاليت در اين زمينه ها بخش مهمي از مسئوليت روابط عمومي سازمان هاست.

وي افزود: همواره تلاش كرديم تا در راستاي سياست ها و مأموريت هاي دانشگاه گام برداريم و با برقراري ارتباطات درست درون سازماني و برون سازماني پاسخگوي نياز ارباب رجوع و مخاطبانمان باشيم.

مدير روابط عمومي دانشگاه از حمايت هاي همه جانبه رياست دانشگاه تشكر و قدرداني نمود و افزود: همواره رهنمود هاي ايشان چراغ راه ما بوده و اميدواريم با تجهيز روابط عمومي به ابزارهاي پيشرفته ارتباطي، مسير برقراري تعامل و ارتباط با ارباب رجوع كوتاه تر و ارائه خدمات مطلوب تر و سريعتر از سابق صورت پذيرد و سخنان خود را با قدرداني از زحمات كاركنان اين حوزه به پايان رساند.

در ادامه دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با تبريك روز ملي ارتباطات و روابط عمومي و با آرزوي سلامتي و توفيق روزافزون براي جهانيانان در راه مبارزه با ويروس منحوس كرونا گفت: روابط عمومي، يكي از اصلي ترين و با اهميت ترين اجزاي هر مجموعه است؛ همانگونه كه روابط عمومي در ارتباطات فردي حائز اهميت است و در پيشرفت و ارتقاي فرد مؤثر است و نوع نگاه، گفتار، رفتار، پوشش، انتخاب كلمات درست، بجا و دقيق، رعايت آداب معاشرت و ... در آن نقش دارد؛ قطعا رعايت همه ي اين موارد در روابط عمومي سازماني نيز ضروري است. نخستين وظيفه روابط عمومي، برقراري ارتباط دو سويه موفق و مستمر بين سازمان و مخاطبانش است. معرفي درست سازمان با روش هاي نوين ارتباطي، شناسايي نقاط ضعف و قوت دستگاه و انعكاس آن به مسئولين از ديگر مسئوليت هاي اين حوزه است.

رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به موضوع مهم مستند سازي فعاليت ها و عملكرد مجموعه ها اشاره كرد و گفت: همواره مستند سازي عملكردها، به نسبت فعاليت هايي كه در حوزه هاي مختلف صوت مي گيرد كمتر است، در حالي كه مستند سازي و تهيه گزارش عملكرد در قالب هاي مختلف، يكي از شاخصه هاي اصلي هر مجموعه محسوب مي گردد و اگر به شيوه درست انجام پذيرد، سبب ارتقاي سطح خودباوري و اعتماد به نفس آن حوزه و معرفي درست و دقيق به مخاطب مي گردد.

دكتر واثقي اميري ضمن قدرداني از فعاليت ها و خدمات صادقانه و حضور دلسوزانه كاركنان روابط عمومي، به اهميت چگونگي تنظيم خبر و ارائه درست آن به مخاطب اشاره كرد و گفت: با توجه به فضاي كنوني جامعه كه فعاليت در فضاي مجازي بيشتر است؛ بازنگري در شيوه ي انتقال اطلاعات همراه با بهره گيري از ابزارها و شيوه هاي ارتباطي نوين و پيشرفته، جزء وظايف مهم روابط عمومي هاست و در انتقال اطلاعات شيوه اي بايد به كار گرفته شود كه در بين مخاطبين ايجاد انگيزه و علاقه نمايد و رؤيت پذيري در جامعه هدف را افزايش دهد، لذا شركت در دوره هاي آموزشي آشنايي با شيوه هاي نوين ارتباطي و ... در اين زمينه ضروري است.

سپس حجت الاسلام و المسلمين حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري با عرض تبريك روز ملي ارتباطات و روابط عمومي گفت: عرصه روابط عمومي، عرصه اي پيچيده با ابعاد وسيع است. عنوان روابط عمومي مدرن نشان از فعال بودن و پويايي اين عرصه دارد و به روز بودن و فراگيري روش هاي نوين ارتباطي و گذراندن دوره هاي آموزشي در اين زمينه امري مهم و سبب توفيق در برقراري ارتباط درست و تاثيرگذار خواهد بود؛ بنابراين بحث آموزش و فراگيري را جدي بگيريد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري گفت: وقتي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در سطح شهرستان، استان و كشور سرآمد و شناخته شده است؛ نشان از معرفي درست اين دانشگاه دارد و دستاوردها و توانمندي هاي دانشگاه به درستي معرفي شده است.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني با قدرداني از تلاش هاي كاركنان حوزه روابط عمومي و همكاري مستمرشان با واحدهاي مختلف دانشگاه گفت: اگر اعمال را با نيت خالص و فارغ از هرگونه حب و بغض هاي فردي انجام دهيم، رضايت فردي، جمعي و  در درجه ي بالاتر رضايت خداوند را به همراه دارد و رمز عاقبت بخيري انسان ها رضاي خداوند است.

گفتني است اين مراسم با تقدير از كاركنان واحد روابط عمومي به پايان رسيد.

تاریخ:
14:05 - 1400/02/27
تعداد بازدید:
100
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal