از سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت جهت استانداردسازی اتاق های سرور دانشگاه رونمایی شد

۰۲ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۱ کد : ۴۲۴ اخبـــار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۱
به گزارش روابط عمومی، جلسه رونمایی از سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت جهت استانداردسازی اتاق های سرور با حضور ریاست دانشگاه، قائم مقام رییس، معاونین اداری مالی و پژوهش و فناوری، مدیر مرکز رشد فناوری، مدیر دفتر فنی و مرکز فناوری اطلاعات و هیأت مدیره شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی برگزار گردید.
از سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت جهت استانداردسازی اتاق های سرور دانشگاه رونمایی شد

دکتر حمید مشرقی مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با قدردانی از حضور مهمانان گفت: همانگونه که باور ها در گذشته بر این بود که دانشگاه با حضور دانشجو معنا پیدا می کند، هم اکنون در یک فضای دگردیسی به سیستمی هستیم که اگر تجاری سازی، کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها وجود نداشته باشد، دانشگاه تنها به عنوان یک مؤسسه آموزشی صرف شناخته می شود که نمی تواند انتظارات جامعه را برآورده سازد و از میدان رقابت در نظام های رتبه بندی بین المللی و ملی خارج می شود و یکی از رویکردها و سیاست های مهم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در برنامه راهبردی حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی علم و تبدیل علم به ثروت است و همچنین ترغیب و حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاه با همکاری اعضای هیات علمی برای به بلوغ رساندن شرکت هایی که بتوانند از ظرفیت های دانشگاه برای تبدیل توانمندی هایشان به ثروت استفاده کنند و با توجه به این که مهم ترین حمایت از این شرکت ها فراهم کردن بازار برای آن هاست. خوشبختانه با توجه ویژه ریاست دانشگاه، اولین مشتری این شرکت ها با توجه به نیاز مجموعه، خود دانشگاه بوده است که باعث می شود انگیزه های متخصصان و اعتماد خریداران و مشتری های دیگر بالا برود.

مهندس سارا قلی پور مدیرعامل شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی، مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این جلسه اظهار داشت: اتاق های سرور، بخش بسیار مهمی از یک سازمان هستند که با استانداردسازی آن می توان از خسارت های احتمالی جلوگیری نمود. مانیتورینگ دما و رطوبت بخش مهمی از موارد استاندارد های بین المللی اتاق سرور می باشد. با کنترل بهینه ی دمای اتاق سرور، علاوه بر اینکه از آسیب رسیدن به پردازنده ها و قطعی های احتمالی جلوگیری می شود، بلکه می توان در مصرف انرژی نیز صرفه جویی نمود.

در ادامه مهندس مبین علیزاده مدیر ارشد فنی این شرکت گفت: درحال حاضر دو اتاق سرور و یک اتاق UPS دانشگاه مجهز به دستگاه کنترل شبکه ای اسپلیت با قابلیت اندازه گیری دما و رطوبت می باشند. همچنین نرم افزار این سیستم دارای قابلیت نمایش دما و رطوبت به طور لحظه ای و از راه دور(مرکز عملیات شبکه) است. این نرم افزار می تواند اسپلیت های موجود در اتاق های سرور را بصورت سازمانی و هوشمند کنترل نماید

در پایان دکتر جواد واثقی امیری با اشاره به این که شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی محصولات خوبی را با توجه به نیاز جامعه در ایام کرونا رونمایی نمود، اظهار داشت: یکی از سیاست های مهم دانشگاه حمایت از شرکت های دانش بنیان و نیروهای جوان متخصص و فعالی است که نیاز سنجی می کنند و  با مرحله بندی و برنامه ریزی گام به گام در راستای رفع آن حرکت می کنند و از دانش فنی خود و شرایط دانشگاه کمک می گیرند تا محصولی را تولید کنند.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تاکید بر موضوع مهم نیاز سنجی افزود: متخصصان شرکت همواره باید فعالیت بیش از پیش داشته باشند و سطح خود را ارتقاء ببخشند و محصولات استاندارد تولید کنند؛ چرا که کارهای دقیق و محصولات استاندارد موجب می شود تا وسعت فعالیت افزایش پیدا کند، رضایتمندی مشتری را به همراه داشته باشد و شرکت به بازار خوبی دست پیدا کند.


نظر شما :