مراسم افتتاحیه « طرح اندیشه تمدن ساز » برگزار شد

۰۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۶ کد : ۴۳۲ اخبـــار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۶۲
به گزارش روابط عمومی، مراسم افتتاحیه طرح اندیشه تمدن ساز با حضور ریاست دانشگاه، مسئول نهاد نهایندگی مقام معظم رهبری و معاون ایشان و اساتید شرکت کننده در این طرح برگزار شد.
مراسم افتتاحیه « طرح اندیشه تمدن ساز » برگزار شد

دکتر جواد واثقی امیری رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این مراسم با قدردانی از حضور اعضا گفت: از مزیت های طرح اندیشه تمدن ساز اسلامی، اجرای آن به صورت گروهی، مباحثه و طرفینی است و می تواند ارکان مختلفی را در بر بگیرد و دانشگاه همواره از طرح ها و تشکیلاتی که منجر به بهره مندی از مشورت و خرد جمعی می گردد استقبال می کند؛ چرا که دسترسی به اهداف را تسریع می بخشد و موفق تر عمل می نماید.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل افزود: امروزه با توجه به میدان وسیع فضای مجازی با حجم عظیم اطلاعات به شکل های مختلف، برگزاری چنین طرح هایی در راستای توسعه اندیشه اسلامی که اصلی ترین رکن زندگی اجتماعی است، یک ضرورت است و باید به گونه ای عمل شود که روز به روز ارتقاء و توسعه بیشتری یابد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این مراسم با قدردانی از حضور ریاست دانشگاه و اساتید شرکننده در این طرح گفت: طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم یک طرح جامع کشوری و برگرفته از کتاب مقام معظم رهبری با همین نام است که در بردارنده مجموعه سخنرانی های ایشان در سال 1353 در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام در مشهد مقدس است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به حدیثی از امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام اشاره کرد که فرمودند: هیچ حرکتی انجام نمی دهید مگر آن که در آن حرکت نیاز به شناخت دارید. ما معتقدیم که اسلام دین جهانی است و ما به فضل الهی می خواهیم تمدن نوین اسلامی را با مرکزیت جمهوری اسلامی ایران برپا کنیم و همه ما مسئولیم و کاری که باید بکنیم این است که روند رسیدن به این تمدن را تسریع ببخشیم و تأخیر ایجاد نکنیم. هم اکنون یک شبکه نخبگانی در سراسر کشور شکل گرفت، یک تشکیلات جریانی و جریان ساز با محوریت کتاب مقام معظم رهبری.

رویکرد جدیدی که این کتاب دارد این است که دین و معنویت را به زندگی گره زد؛ بنابراین همه باید مطالعه داشته باشند، کار را جدی بگیرند، با برنامه ریزی دقیق و منظم پیش بروند، دیدگاه انسان نسبت به معنویت، دین، اجتماع تغییر می کند. بر شناخت ها، آگاهی و معرفت افزوده خواهد شد و قطعا نخستین ذی نفعان این طرح خودتان هستید.

سپس حجت الاسلام و المسلمین رمضانی ضمن بیان جزئیات نحوه برگزاری این طرح اظهار داشت: اهداف این طرح عبارت اند از تدبر در قرآن کریم و فراگیری مهارت تدبر در قرآن، مباحثه و آشنایی با اندیشه های جامعه سازانه مقام معظم رهبری و جایگاه علمی ایشان و تأکید کرد: در این دوره کیفیت مباحث و استمرار مباحثات در این طرح بسیار مهم است و انتظار می رود اساتید محترم حضور منظمی در جلسات داشته باشند.

 


نظر شما :