مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه برگزار شد

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۹ کد : ۸۵۳ اخبـــار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۱
به گزارش روابط عمومی، مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور سرپرست دانشگاه، مشاور ایشان، معاونین، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کارکنان حوزه معاونت دانشجویی برگزار شد.
مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه برگزار شد

دکتر بهرام عزیزالله گنجی سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض خیرمقدم و تبریک حضور دانشجویان در فضای دانشگاه گفت: ما باید قدردان لحظه های نشاط آفرین و انرژی بخش حضور دانشجویان در فضای دانشگاه باشیم و همواره باید تلاش شود تا خدمات به نحوه مطلوب به دانشجویان ارائه شود و فضای معاونت دانشجویی نیز بسیار ویژه است.

دکتر عزیزالله گنجی ضمن بیان این که همه ما موظف به رعایت دستورالعمل شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه هستیم؛ تاکید کرد: هر محیط و فضایی آیین نامه ها و شرایط خاص خود را دارد و دانشجویان نیز این تمایز را به خوبی تشخیص می دهند. طبیعتا ویروس منحوس کرونا آسیب های جدی ای به روح و روان تعداد زیادی از انسان ها و از جمله دانشجویان وارد نمود؛ لذا ضرورت دارد این دانشجویان عزیز شناسایی و از سوی مرکز مشاوره دانشگاه، راهنمایی و آگاهی لازم ارائه گردد.

سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی ضمن قدردانی از زحمات دکتر ربیعی در مدت تصدی معاونت دانشجویی، از حسن استقبال و پذیرش مسئولیت دکتر مجید عباسی تشکر و قدردانی نمود و گفت: تغییر و تحولات مدیریتی به این معنی نیست که نارضایتی از فعالیت و کار اشخاص وجود داشته باشد؛ بلکه پرچم خدمت رسانی از دست سرداری به سرداری دیگری به امانت سپرده می شود تا امور با نشاط و پویایی بیشتر ادامه یابد و امیدواریم بتوانیم همه با هم و در کنار هم، دانشگاه را با توجه به موقعیت چشمگیری که در سطح کشور و جهان دارد، به اهدافش برسانیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رمضانی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با عرض خداقوت به دکتر ربیعی و قدردانی از پذیرش مسئولیت دکتر عباسی گفت: همواره باید تلاش کنیم حقوق دیگران را رعایت کنیم و کارها را برای رضای خداوند باری تعالی انجام دهیم نه هوای نفس.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی به بخش هایی از نامه امام علی (ع) به مالک اشتر اشاره کرد که فرمودند: اگر با مقام و قدرتی که داری، دچار تکبّر یا خود بزرگ بینی شدی، به بزرگی حکومت پروردگار، که برتر از توست، بنگر و همچنین به فرمایش حضرت علی (ع) در خصوص سه گروهی که شایسته مشورت کردن نیستند اشاره کرد که فرمودند: بخیل را در مشورت کردن دخالت نده که تو را از نیکوکاری باز می‌دارد و از تنگدستی می‌ترساند، ترسو را در مشورت کردن دخالت نده که در انجام کارها روحیه تو را سست می‌کند، حریص را در مشورت کردن دخالت نده که حرص را با ستمکاری در نظرت زینت می‌دهد.
همانا بخل و ترس و حرص غرائز گوناگونی هستند که ریشه آن ها بدگمانی به خدای بزرگ است.

سپس دکتر ربیعی معاون سابق دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن شکرگزاری خدای متعال که به ایشان فرصت خدمتگزاری و معلمی در این دانشگاه را عنایت فرمود، گفت: معاونت دانشجویی حوزه خدمت رسانی، همراهی و همدلی با دانشجویان است. این حوزه با دانشجویان مختلف با سلایق و علاقه مندی های متفاوت سر و کار دارد؛ ولی به همگان باید با یک دید، نگاه نمود و سعی شود تا بهترین خدمات ارائه شود. با دانشجو باید رفیق شد و صادقانه رفتار نمود. دانشجویان توانمندی های بالایی دارند و می توان از آن برای پیشبرد امور بهره گرفت.

دکتر ربیعی در پایان از ریاست دانشگاه، معاونت ها، رؤسا و معاونین آموزشی دانشکده ها، دفتر نهاد رهبری، اداره حراست و همچنین از بخش های مختلف معاونت دانشجویی تشکر و قدردانی نمود.

 در ادامه دکتر عباسی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن قدردانی از حسن اعتماد ریاست دانشگاه گفت: خداوند متعال را شاکرم که توفیق خدمت رسانی به حدود 6 هزار دانشجو را به من ارزانی داشت.

دکتر عباسی ضمن اشاره به شعار سال تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم تا همگام و همسو با اهداف دانشگاه تلاش کنیم تا به شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین جامه ی عمل بپوشانیم و این امر میسر نیست؛ مگر این که ما روحیه امید، اعتماد به نفس و شور و نشاط را در دانشجویان تقویت کنیم و در دانشگاه افرادی متخصص و متعهد تربیت کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: دانشجویان سرمایه های واقعی این کشورند؛ نحوه برخورد و تعامل با این قشر بسیار مهم و تاثیرگذار است و انشالله با یاری خداوند متعال و همکاری همه همکاران بتوانیم نقش خوبی را ایفا نماییم.

گفتنی است این مراسم با قدردانی از دکتر سید محمود ربیعی و اهدای حکم به دکتر مجید عباسی پایان یافت.


( ۲ )

نظر شما :