به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل:

همایش استانی بزرگداشت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید برگزار شد

۰۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۴ کد : ۹۹۵ اخبـــار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۸
به گزارش روابط عمومی، همایش استانی بزرگداشت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید با عنوان نهضت استادی بسیج در جهاد تبیین به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
همایش استانی بزرگداشت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید برگزار شد

در ابتدای این همایش دکتر بهرام عزیزالله گنجی سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض خیرمقدم به مهمانان و با گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید گفت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل یکی از دانشگاه های پرافتخار این منطقه و کشور است که در 6 سال متوالی از نظر رنکینگ جهانی مقام اول را در بین دانشگاه های کشور دارد که این افتخار ارزشمند را به همه بسیجیان دانشگاهی تبریک می گویم و همچنین افزود: این دانشگاه دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار بالایی است که انشالله همانگونه که در زمینه تولید دانش مقام اول کشور را دارد، انشالله درحوزه فناوری و تبدیل دانش به محصول نیز موفق عمل خواهد نمود.

دکتر عزیزالله گنجی در ادامه به دلاوری ها و ایثارگری های بسیجیان در طول 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بر کسی پوشیده نیست که بسیج در تمامی مناطق جنگی، خط مقدم و عملیات های مختلف همواره خوش درخشید و بسیار موفق عمل نمود.

سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به دلاوری های شهید دکتر مصطفی چمران در میادین مبارزه اشاره کرد و گفت: امروز هم در میدان جنگ اقتصادی هستیم که فرماندهی آن را مقام معظم رهبری بر عهده دارد و دانشگاهیان با توجه به شعار سال یعنی تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین در خط مقدم این مبارزه قرار دارند و انشالله با دستان پرتوان دانشگاهیان و روحیه جهادی شان دانشگاه ها بتوانند با تجاری سازی علم و تبدیل ایده به محصول، کشور را از محصولات خارجی بی نیاز کنند و بار دیگران شعار ما می توانیم را به جهانیان نشان دهند.

در ادامه دکتر حلیمی رییس سازمان بسیج اساتید استان مازندران با عرض خیرمقدم به حضار به پاره ای از خصوصیات شهید دکتر چمران اشاره کرد که عبارت اند از: اخلاص بالا، شجاعت، بصیرت، ولایتمداری، برجستگی و جامعیت علمی، هنری، عرفانی، مدیریت و ... و افزود: بسیج یعنی هم افزا در خدمت مردم و اینکه هر جایی از کشور که مشکلی احساس شود بسیج در میدان حل آن ورود پیدا می کند.

سپس امیردریادار سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در این همایش نخست به شاخصه های بسیجی اشاره کرد که عبارت اند از ایثار، مقاومت، ولایتمداری، بصیرت، اهل ارتباط با خدا، پاسدار هویت اسلامی، امیدوار و امیدآفرین، زمان شناس، دارای سعه صدر و ..

امیر دریادار سیاری ضمن اشاره به زندگی نامه شهید دکتر مصطفی چمران به موضوع تهدیدات نوین پرداخت و گفت: با پیشرفت فناوری و تبادل اطلاعات در جهان، قطعا تهدیدات آینده با امروز متفاوت است. امروز باید با آینده پژوهی تهدیدات آینده را پیش بینی و را ه حلی برای پیشگیری آن پیدا نمود.

امیر دریار دار سیاری به انواع جنگ های ترکیبی، سخت و بخصوص جنگ نرم و استعمار نو و استعمار فرانو و نقش اساتید و دانشجویان در مقابله با آن ها اشاره کرد و گفت: جنگ نرم مجموعه ای از تحولات است که موجب دگرگونی در هویت فرهنگی و الگوهای رفتاری مورد قبول نظام سیاسی می گردد و هدف این جنگ تسلط بر ذهن و تغییر باورها و اعتقادات است که در نهایت منجر به تغییر نگرش و اندیشه و تغییر رفتار می شود و در واقع هدف استعمار فرانو نیز این است تا با رشد و توسعه تکنولوژی و ارتباطات و گسترش شبکه های ماهواره ای، به قدرت های بیگانه امکان تاثیرگذاری مستقیم بر افکار عمومی ملت ها را بدون اشغال نظامی بدهد.

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به موضوع اهمیت دریا از دیدگاه قرآن، اهمیت جهانی، مزایای سلامتی، از لحاظ سیاسی امنیتی و ... پرداخت و گفت: دریا از این جهت اهمیت دارد که منبع ثروت و قدرت است.
گفتنی است : این مراسم ، با تقدیر از کانون های برتر بسیج اساتید و گل افشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه پایان یافت.


( ۱ )

نظر شما :